Nija

Nasledie Tibeta Nija-Li

IMG_5929_lsPragnienie poznawania i zrozumienia tych niesamowitych stworzeń wypełnia mój każdy dzień, a radość z obcowania z nimi powoduje ciągłą chęć dążenia do rozwijania swojej pasji i hodowli. Namacalnym efektem tego działania jest, sprowadzona z Rosji, z jednej z najlepszych i najbardziej znanych hodowli – Nasledie Tibeta Nija-Li.

Ta złota piękność niesie ze sobą nową krew, z domieszką doskonałej, chińskiej linii hodowlanej. Jest to sunia o niesamowitej urodzie, przepięknym umaszczeniu i doskonałym charakterze. Ten, pełny życia szczeniak zagościł w mojej hodowli w lutym 2014 r. Nija-Li jest bardzo masywną i potężną sunią, posiada przepiękną głowę i wspaniałą budowę.

To fantastyczny przedstawiciel rasy. Nija jest niezwykle żywiołową dziewczyną. Uwielbia zabawę i ruch. Potrzebuje dużo cierpliwości i starań, żeby utrzymać ją w jednym miejscu. Jest bardzo towarzyska. Lubi bawić się z nami i pozostałymi psiakami. Pragnie jednak mieć swoje miejsce, swoisty azyl, gdzie będzie mogła odpocząć i gdzie nikt jej nie będzie przeszkadzać. Sunia dopiero rozpocznie karierę wystawową, ale już widać, że jej charakter idealnie komponuje się z występami ringowymi. Jest otwarta i niczego się nie boi, także mamy nadzieję, że podbije serca sędziów kynologicznych.

Sukcesy

Jesienna Krajowa Wystawa Psów Rasowych – Darłowo, 04.10.2014 r.
ocena doskonała, lokata 1, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie (sędzia: Lidia Pastuszak)

XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – Sopot, 23-24.08.2014 r.
ocena doskonała, lokata 2 (sędzia: Anna Rogowska)

I Krajowa Wystawa Psów 2 Grupy FCI – Chojnice, 26.07.2014 r.
ocena wybitnie obiecująca, lokata 1 (sędzia: Jadwiga Niciewicz)

XLVII Toruńska Wystawa Psów Rasowych – Toruń, 17.08.2014 r.
ocena wybitnie obiecująca, lokata 4 (sędzia: Piotr Mikuć)